Onze aanpak
Om strategische inzichten te verkrijgen, is gekozen voor kwalitatief onderzoek in de vorm van diepte-interviews. Deze methode helpt om de achterliggende gedachten, motieven en verwachtingen van de samenwerkingspartners bloot te leggen. Zo ontstaan gedetailleerde inzichten die TU Delft ondersteunen bij het verder verbeteren van de samenwerking.
Daarnaast hebben regelmatige analysemomenten en intensief contact met onze gesprekspartners bij TU Delft bijgedragen aan een soepel verloop en een succesvol project.

Resultaten
Het onderzoek bracht scherp in kaart wat de drijfveren, barrières en behoeften van organisaties zijn bij het samenwerken met TU Delft. Zo werd duidelijk hoe de samenwerking wordt ervaren, welke rol TU Delft volgens partners moet innemen op het gebied van innovatie en hoe de huidige proposities worden beoordeeld. Ook is er een onderscheid gemaakt tussen MKB-bedrijven en grotere organisaties, waardoor verschillen in percepties en behoeften inzichtelijk zijn geworden.
‘De samenwerking met Markteffect verliep zeer prettig. De onderzoekers waren snel op de hoogte van de inhoud en het speelveld waarin de TU Delft opereert en haar relaties onderhoudt. Er waren veel tussentijdse terugkoppelingen, wat fijn was, omdat we zo vragen en accenten konden aanpassen op basis van de nieuwste inzichten. De resultaten werden vervolgens gepresenteerd in een helder rapport en tijdens een interne presentatie. Alles bij elkaar kijken we terug op een prettige en professionele samenwerking waar we zeer tevreden over zijn.’ – Annemarie Abma, Marketing Manager bij TU Delft
Specialisten die hieraan hebben gewerkt
Markteffect is een onafhankelijk onderzoeksbureau en gespecialiseerd in het verschaffen van inzichten op basis van marktonderzoek. Dit project is mogelijk gemaakt door een team van deskundige experts met uitgebreide kennis en ervaring op het gebied van marktonderzoek in de onderwijs branche. Heb je vragen over dit onderzoek of ben je geïnteresseerd in hoe we kunnen helpen met een vergelijkbaar project, aarzel dan niet om contact met ons op te nemen. Wij denken graag met je mee!
